موبایک چیست؟

یک شب پاییزی سال 1394 ، دو برادر پس از مدتهای طولانی دوری از کار همسان با هدف تولید مجموعه از ابزارهای مختلف از جمله ابزارهای سلامتی و اطلاع رسانی شروع به مطالعه و تحقیق برای تولید ابزار و نرم افزارهای موبایل کردند. پس از شبهای طولانی و زیاد و در نهایت تولید چند نرم افزار متفاوت اطلاع رسانی و کاربردی ، ایده تولید خودکار نرم افزار به دنیا آمد. با توجه به سابقه بیش از 17 سال آشنایی و برنامه نویسی محیط وب اقدام به تولید ابزاری شد که بتواند وب سایت را در سریع ترین زمان ممکن تبدیل به یک اپ موبایل نماید. هر چند این همراهی مدتی کوتاه ولی بسیار لذت بخش بود و متاسفانه هیچ یک از ابزارهای تولیدی تا این لحظه به صورت انبوه در اختیار همگان قرار نگرفت ولی لذت همراهی برادر بزرگتر ، حسی بود فراموش نشدنی و از آن همنشینی بهشتی این وب سایت و ابزار برای ما و دوستان باقی ماند. 

 

از ابتدای سال 1395 خورشیدی این ابزار با هدف تجاری سازی و کمک به دوستان عزیز به دنیای اینترنت قدم گذاشت و تیم حرفه ای شرکت تحولگران عرصه اطلاعات ادامه حیات این ابزار را به دست گرفت تا بتواند ابزاری بهینه و کارا برای تولید نرم افزارهای موبایل تولید کند. 

 

چرا اسم موبایک؟

 

شرکت تحولگران عرصه اطلاعات همزمان با شروع فعالیت در دنیای وب ، محصولی با نام SiteBike تولید کرد که ابزاری است قدرتمند برای تولید صفحات وب بصورت Drag / drop با بازار هدف استرالیا و نیوزیلند. از آنجایی که Bike یا دوچرخه کوهستان سمبلی است از ارتباط انسان و طبیعت و همچنین هدف این مجموعه تولید ابزاری ساده و کارا بوده این نام برای مدیر محتوای SiteBike انتخاب شد. 

پس از به دنیا آمدن محصول جدید و احساس نیاز به نام تجاری با تغییر یک حرف به عقب حرف L از کلمه Mobile به K نامی شبیه به سایر ابزار ها به وجود آمد.

 

پروفسور بالتازار، کاراکتر مورد استفاده این سایت کیست؟

 

به نقل از ویکی پدیا :این انیمیشن توسط یک انیماتور کروات به نام Zlatko Grgić در استودیوی فیلم زاگرب ساخته شده‌است. این انیمیشن سالها پیش از شبکه اول تلویزیون ایران پخش شده‌است.

به یاد ماندنی‌ترین بخش این کارتون روش اختراع کردن پروفسور بالتازار است، او مدت زیادی فکر می‌کند و در نهایت تنها با یک اهرم دستگاهی را روشن می‌کند. پس از اتمام کار دستگاه، پروفسور شیر دستگاه را باز کرده و چند قطره مایع را داخل یک لوله آزمایش می‌ریزد و با ریختن آن مایع بر روی زمین اختراع او پدیدار می‌گردد.

 

چرا پروفسور بالتازار

 

به نقل از بنیان گذار شرکت تحولگران : "علاقه شخصی به کاراکتر دانشمندی عجیب که همیشه با یک دستگاه عجیب تر جزیی جدا نشدنی از آرزوهای دوران دوران کودکی و جنگ تحمیلی من بود. همیشه این آرزو را داشتم که مثل پروفسور بالتازار دستگاهی اختراع کنم که بتوانم کمکی باشم برای حل مشکلات همسایگانم در این کره خاکی. هرچند هیچ وقت ساختن همچون دستگاهی امکان پذیر نبود اما ایده تولید ابزاری برای حل مشکلات همیشه ذهن من را درگیر می کند. لذا در تمام مدت عمر 37 ساله تلاش در تولید ابزارهایی داشتم که مثل پروفسور بالتازار محبوب مشکلات را حل کرده و مردم را خوشحال کنم."

 

 

 
 

قدرت گرفته از سایت ساز سایت بایک! و نرم افزار ساز موبایک!: تمام حقوق مادی و معنوی کلیه محتویات این سایت اعم از دیجیتال و غیر دیجیتال محفوظ است.